Ndërlidhjet

BEOGRAD


Ambsadori amerikan në Serbi e Mal të Zi ka deklaruar se Beogradi po punon me Shtetet e Bashkuara për të arrestuar Ratko Mlladicin, i kërkuar nga Gjykata e Hagës për gjenocid dhe krime kundër njerëzimit, duke theksuar bashkëpunimin e Koshtunicës dhe Tadiqit.
Ndërkaq e përditshmja boshnjake "Dnevni Avaz", njofton se diplomatët perëndimorë i kanë dhënë Beogradit vetëm 20 ditë kohë për dorëzimin e Mlladicit dhe Kraaxhiqit, ose do përballet me sanksione.
XS
SM
MD
LG