Ndërlidhjet

ROMË


Italia do marrë të gjitha masat e mundshme për të parandaluar sulmet terroriste, pas kërcënimeve për sulme nëse nuk tërheq trupat nga Iraku.
Ministri i Punëve të Brendshme, Giuseppe Pisnau, ka deklaruar se megjithë masat e marra është e pamundur të arrihet siguria maksimale. Roma zyrtare ka identifikuar 13'600 caqe të mundshme për sulme, mes të cilave është dhe Vatikani.
Kërcënimet ndaj Italisë i kanë bërë gjatë fundjavës dy grupe militante islamike.
XS
SM
MD
LG