Ndërlidhjet

TEHERAN


Kryeministri turk Rexhep Taip Erdoan ka filluar sot në Teheran, raundin e parë të bisedimeve me zyrtarë iranian. Erdoan, i cili në Iran arriti dje pasdite, është takuar me zëvendës presidentin Muhamed-Reza Aref,ndërkaq sot pritet të merrë pjesë në takimin e komisionit të Iranit dhe Turqisë për ekonomi dhe industri.
XS
SM
MD
LG