Ndërlidhjet

UASHINGTON


Shtetet e Bashkuara mohuan akuzat e Organizatës "Mjekët Pa Kufij" se ushtarët amerikanë në Afganistan i kanë përdorur Organizatat Joqeveritare për qëllime politike dhe shërbime të zbulimit.
"Nuk ka baza për akuza të tilla. Ne kurrë nuk e kemi kushtëzuar ndihmën tonë me operacionet ushtarake. Ne mohojmë fuqishëm cdo deklaratë se veprimet tona kanë rrezikuar punëtorët humanitarë në ofrimin e ndihmës për popullin afgan", ka thënë

zëdhënësi i Departamentit amerikan të shtetit Adam Ereli.
XS
SM
MD
LG