Ndërlidhjet

BRUKSEL


NATO tha se një forcë e trajnuar e aleancës që merret me armët e shkatërrimit në masë ka filluar të vendoset në Greqi, për Lojërat Olimpike të gushtit.
Në një deklaratë thuhet se kjo forcë është e specializuar në mbrojtjen e civilëve dhe resurseve publike dhe ushtarake në rast të ndonjë sulmi me kemikalie apo ndonjë rrjedhje e rafinerisë.
XS
SM
MD
LG