Ndërlidhjet

HONG KONG


Armata kineze ka zhvilluar sot për herë të parë paradën ushtarake në Hong Kong, në ish territorin kolonial të Britanisë, të cilën Kina e mori nën kontroll që nga viti 1997. Rreth 17 mijë spektatorë e përcollën këtë paradë në të cilën, 3 mijë ushtarë kinezë parakaluan me tanke dhe armë të ndryshme në afërsi të bazës qëndrore ushtarake kineze. Kjo paradë është bërë në nder të ditës së ushtrisë së Kinës.
XS
SM
MD
LG