Ndërlidhjet

ISLAMABAD


Pakistani tha se ka zbuluar plane për sulme të reja terroriste kundër Shteteve të Bashkuara dhe Britanisë së Madhe në një kompjuter të konfiskuar gjatë arrestimit të një pjesëtari të dyshuar të Al Qaidës.
Planet janë gjetur në kompjuterin e Ahmed Khalfan Ghailanit, i cili akuzohej për dy sulme të kryera në ambasadat e Shteteve të Bashkuara në Afrikën Lindore.
XS
SM
MD
LG