Ndërlidhjet

NJU JORK


Statuja e Lirisë në Nju Jork do rihapet sot për vizitorët, për herë të parë që nga sulmet terroriste të 11 shtatorit 2001.
Mbyllja e njërës prej simboleve amerikane për vizitorët u bë për shkaqe sigurie. Momentalisht mbikqyrja e monumentit është në shkallën më të lartë dhe masat e sigurisë kanë kushtuar 30 milionë dollarë. Statuja e Lirisë është dhuratë nga Franca për Shtetet e Bashkuara në vitin 1886.
XS
SM
MD
LG