Ndërlidhjet

PARIS


Gjykata e Apelit e ka refuzuar lirimin me kusht të katër shtetasve francezë, të cilët javën e kaluar u kthyen nga burgu amerikan në Guantanamo.
Katërshja, që u arrestua nga forcat e Shteteve të Bashkuara në Afganistan, dyshohet për bashkëpunim kriminal dhe ndërmarrje terroriste. Ata gjithashtu dyshohen për stërvitjet e kryera ushtarake në kampet e Al-Kaidës.
Në mesin e 600 të burgosurve në Guantanamo, gjenden edhe tre shtetas tjerë francezë.
XS
SM
MD
LG