Ndërlidhjet

SOFJE


Trupat amerikane e kryen një stërvitje në një bazë në Bullgarinë lindore, për të cilën zyrtarët thonë se mund të jetë baza e parë e përhershme amerikane në këtë vend.
Ambasadori i Shteteve të Bashkuara James Pardew deklaroi se baza në Novo Sello shërben si vend stërvitjeje për trupat amerikane dhe të NATO-s, por vendimi përfundimtar ende nuk është marrë.
XS
SM
MD
LG