Ndërlidhjet

NJU JORK / LONDËR


Dy persona të dyshuar për lidhje me Al kiadën janë arrestuar në një xhami të Nju Jorkut.
Dy të arrestuarit janë ndër drejtuesit dhe themeluesit e kësaj xhamie dhe burime të pakonfirmuar bëjnë të ditur se kanë ldhje me grupin terrorist Ansar al-islam.
Ndërkaq zyrtarët e lartë të Marinës britanike kanë tërhequr vërejtjen se Al-Kaeda planifikon të sulmojë anijet tregtare, në mënyrë që të crregullojë shkëmbimet tregtare në nivel ndërkombëtar.
Ministria Britanike e Mbrojtjes ka bërë të ditur se zyrtarët e marinës janë njohur me informacionet e shërbimeve të zbulimit.
XS
SM
MD
LG