Ndërlidhjet

BAGDAD


Agjencitë njoftojnë për mbi 300 të vrarë në përleshjet e fundit në Irak. Ndërkohë bëhet e ditur se janë duke vazhduar luftime të ashpra në disa qytete të Irakut mes forcave të koalicionit dhe mbështetësve të klerikut radikal Moqtada Al-Sadr.
Në të tjera zhvillime, 15 ushtarë amerikanë janë plagosur gjatë 12 orëve të fundit, si pasojë e disa sulmeve në Bagdad, kanë bërë të ditur burimet amerikane.
XS
SM
MD
LG