Ndërlidhjet

PRAGË


Persona të dyshuar për përfshierje në terrorizëm janë arrestuar në Arabinë Saudite, Britani dhe Shtetet e Bashkuara. Faris Al-Zahrani, pjesëtarë i rrjetit të Al-Kaidës dhe një nga më të kërkuarit në Arabinë Saudite është arrestuar nga autoritet vendore.
Në Britani janë arrestuar 12 persona, në mesin e të cilëve dyshohet të jenë dhe operativë të rëndësishëm të Al-Kaidës, që planifikonin sulme në aeroportin kryesor të Londrës.
Ndërsa në Nju Jork dy drejtuesit e një xhamie janë arrestuar nga policia vendore.
XS
SM
MD
LG