Ndërlidhjet

PEKIN


Zyrtarë të turneut futbollistik të Azisë, i kanë bërë vërejtje publike trajnerit të përfaqësueses kineze, i cili refuzoi të marrë medaljen për fitorën e vendit të dytë në këtë turne, pas humbjes që pësoi dje nga Japonia me rrezultat 3:1. Kryetari i Federatës së Sportit,Peter Velapan e ka ftuar trajnerin kinez që të ketë më shumë respekt për sportin si dhe të pranoi sikurse fitorën ashtu edhe humbjen. Federata e ka akuzuar trajnerin kinez Ari Han për mosrespektim të të dyja palëve gjatë ndeshjes, Kinës dhe Japonisë.
XS
SM
MD
LG