Ndërlidhjet

TEHERAN


Ministri i jashtëm i Iranit Kamal Kharzai tha se dilomati iranian i humbur në Irak që nga java e kaluar është gjallë dhe në gjendje të mirë.
Diplomati Faridoun Jahani, është zhdukur
të mërkurën derisa po udhëtonte në qytetin e Qerbelasë për të hapur një konsulatë iraniane.
XS
SM
MD
LG