Ndërlidhjet

HAMBURG


Gjykata gjermane në Hamburg ka dëgjuar deklaratat e dy anëtarëve të Al-Kaidës që gjenden të dënuar në Shtetet e Bashkuara, lidhur me rastin e Munir el Motasadek, i akuzuar për përfshirje në sulmet e 11 shtatorit në Shtetet e Bashkuara.
Deklaratat e Ramzi al Shaibah dhe Khalis Sheikh Mohamed e nxjerrin të pafajshëm 30 vjecarin maroken që studion në Gjermani.
XS
SM
MD
LG