Ndërlidhjet

TOKIO


Boris Spassky, një ish rival i vjetër i kampionit të botës në shah, Bobby Fischer, ka kërkuar që ta dërgojnë në të njëjtën qeli me Fishcher në shenjë mbështetje për këtë të fundit.
Fischer gjendet i arrestuar në Japoni, derisa kërkohet nga autoritetet amerikane që nga viti 1992, kur ai theu sanksionet ekonomike ndaj ish-Jugosllavisë së atëhershme dhe luajti kundër Sppasky në Mal të Zi për 3 milionë dollarë.
XS
SM
MD
LG