Ndërlidhjet

PARIS


Papa Gjon Pali i dytë ka arritur sot për një vizitë dy ditëshe në Lurd të Francës. Fillimisht ai është takuar me presidentin francez Zhak Shirak. Pas takimit, Papa Gjon Pali tha se "kisha katolike është e gatshme të bashkëpunojë me të gjitha qeveritë që dëshirojnë të punojnë për liri, barazi dhe për të mirën e njerëzimit kudo në botë".
XS
SM
MD
LG