Ndërlidhjet

TBILISI


Përleshjet në rajonin problematik të Gjeorgjisë, Oseti Jugore, njoftohet se janë ndërprerë, pas shpalljes së armëpushimit, që mendohet se ndoshta mund të ndal ndonjë konfliktë të mundshëm të shkallës më të lartë në këtë pjesë. Nga sulmet e ditëve të kaluara në Oseti u vranë më shumë se 6 njerëz dhe dhjetra të tjerë janë plagosur.
XS
SM
MD
LG