Ndërlidhjet

SAINT PETERSBURG


"Nuk ka nevojë për fërkime ndërmjet NATO-së dhe Rusisë, rreth anëtarsimit të Lituanisë, Letonisë, dhe Estonisë në aleancën veri-atlanitike marsin e kaluar". Këto komente sekretari amerikan i shtetit Donald Rumsfeld i bëri pas takimit të sotëm me homologun e tij rus Sergei Ivanov në Saint Petersburg. Ndërkaq, Sergei Ivanov, theksoi se "Rusia nuk i sheh si problematike planet e NATO-së në vendet baltike. Rumsfeld dhe Ivanov diskutuan edhe për çështjen e tensionimit të situatës ndërmjet Gjerogjisë dhe provincës së saj jugore Oseti.
XS
SM
MD
LG