Ndërlidhjet

SAINT PETERSBURG


Vazhdojnë edhe sot bisedimet ndërmjet ministrit amerikan të mbrojtjes Donald Rumsfeld dhe homologut të tij rus Sergei Ivanov në Saint Petersburg të Rusisë. Bisedimet e sotme do të kenë për temë situatën në Irak. Zyrtarët rus janë shprehur kritikë ndaj situatës së sigurisë në Irak dhe kanë ftuar njëherit për një përfshierje më të madhe ndërkombëtare atje me qëllim që tu ndihmohet palëve në konflikt të gjejnë një zgjidhje.
XS
SM
MD
LG