Ndërlidhjet

KALIFORNI


Presidenti i Shteteve të Bashkuara George Bush pritet të vizitojë sot shtetin e Floridas që ditë më parë ishte goditur nga uragani "Charley". Si pasojë e kësaj, kanë vdekur së paku 13 persona, mijëra objekte janë shkatërruar dhe mijëra njerëz kanë mbetur pa shtëpi. Presidenti Bush, e ka konsideruar këtë si ngjarje katastrofike.
Uragani "Charley" tani është kthyer nga Karolina e jugut prej nga janë evakuuar më shumë se 30 mijë banorë dhe rreth 150 mijë turistë.
XS
SM
MD
LG