Ndërlidhjet

NAJAF


Lideri radikal i muslimanëve shiitë Moqtada al Sadr tha se luftëtarët e tij janë të gatshëm t'i rifillojnë sulmet ndaj forcave amerikane në Najaf pas dështimit të bisedimeve të djeshme me qeverinë irakiane për t'i dhënë fund konfliktit.
Ndërkohë raportohet për vrasjen e një ushtari amerikan, ukrainas dhe holandez, si dhe plagosjen e 5 ushtarëve holandezë.
XS
SM
MD
LG