Ndërlidhjet

KABUL


Forcat e Shteteve të Bashkuara dhe të qeverisë së Afganistanit kanë vrarë 6 guerilë talibanë dhe kanë kapur 11 të tjerë në luftimet e sotme në provincën Kandahar, afër kufirit me Pakistanin.
Ndërkohë talibanët kanë deklaruar se luftëtarët e tyre kanë vrarë 6 pjesëtarë të armatës afgane në një postbllok në jug të Kandaharit.
Talibanët dhe aleatët e tyre islamikë i kanë intensifikuar sulmet në prag të zgjedhjeve presidenciale, të caktuara për 9 nëntor.
XS
SM
MD
LG