Ndërlidhjet

BERLIN


Kancelari gjerman Gerhard Schroeder dhe gruaja e tij kanë adoptuar një vajzë ruse 3-vjeçare me emrin Victoria.
Mediat raportuan se çifti Schroeder e adoptuan vajzën nga një shtëpi fëmijësh në Sankt Petesburg.
Vasha ruse do të jetë fëmijai dytë i çiftit. Gruaja e kancelarit Doris Schroeder-Koepf ka një vajzë 13-vjeçare nga martesa e parë.
XS
SM
MD
LG