Ndërlidhjet

TBILISI


"Bilansi i viktimave gjatë përleshjeve të mbrëmshme në Osetinë Jugore është tre ushtarë gjeorgjianë të vrarë e jo gjashtë siç është thënë më herët" ka deklaruar zëvendës kryeministri gjeorgjian. Komentet e tij erdhën pas deklaratave të ministrit të shëndetësisë, Varlam Misoze, se "gjashtë ushtarë gjeorgjianë janë vrarë dhe shtatë të tjerë janë plagosur pas disa sulmeve të separatistëve në Osetinë Jugore".
XS
SM
MD
LG