Ndërlidhjet

SARAJEVË


Ekspertët e mjekësisë ligjore i kanë zhvarrosur mbeturinat e 73 civilëve myslimanë nga dy varreza masive në një minierë qymyrguri në Bosnjen Lindore.
Të vrarët dyshohet se janë viktima të mizorive serbe para 12 vjetësh.
Seid Koso, anëtar i Komisionit për Personat e Zhdukur, tha se pranë viktimave janë gjetur plumba dhe karikatorë, që sugjerojnë se viktimat janë ekzekutuar në vend.
XS
SM
MD
LG