Ndërlidhjet

MOSKË


Presidenti rus, Vladimir Putin, ka bërë një vizitë të papritur në Ceceni për të nderuar kujtimin e presidentit cecen pro-rus, Ahmad Khadirov, të vrarë kohë më parë.
Putini ishte shoqëruar nga i biri i Kadirovit, që është zëvendskryeministër.
Vizita e Putinit ka ardhur në një kohë kur janë shtuar sulmet mes luftëtarëve cecenë dhe forcave ruse.
XS
SM
MD
LG