Ndërlidhjet

PARIS


Autoritet në Paris kanë njoftuar se nga një sulm anti-semitë qendra sociale hebreje në kryeqytetin francez është shkatërruar. Në vendin e ngjarjes janë gjetur parulla të shumta anti-semite, derisa nuk ka pasur viktima në njerëz.
Presidenti francez, Jasque Chirac, ka kërkuar nga autoritetet e sigurisë që sa më shpejtë t'i gjejnë përgjegjësit dhe t'i nxjerrin para drejtësisë.
Sipas masave të reja për anti-racizmin në Francë, akorët e këtyre veprave penale mund të dënohen me 20 vjet heqje lirie ose burg të përjetshëm.
XS
SM
MD
LG