Ndërlidhjet

MOSKË


Presidenti rus, Vladimir Putin, dhe homologu i tij bjellorus, Aleksandër Llukashenko, kanë deklaruar pas takimit në një nga rezidencat e Putinit se dy vendet janë të gatshme për të forcuar mardhëniet dhe të rrisin bashkëpunimin ekonomik.
Putini bëri të ditur se nga 1 Janari i 2006 Bjellorusia do vendosë rublën ruse si monedhë vendase.
XS
SM
MD
LG