Ndërlidhjet

TOKIO


Japonia ka refuzuar sot kërkesën për strehim politik të ish kampionit botërore në shah amerikanin Boby Fisher, duke kërkuar njëherit dëbimin e tij nga Japonia.
Fisher ka thyer sanksionet e Shteteve të Bashkuara ndaj ish Jugosllavisë në vitin 1992, meqë rast ai shkoj atje dhe luajti kundër ish shahistit rus Boris Spasky.
XS
SM
MD
LG