Ndërlidhjet

GUANTANAMO


Australiani David Hicks, i cili akuzohet se ka luftuar për talibanët pritet të dal sot para një tribunali special në bazën ushtarake të Sheteve të Bashkuara në Guantanamo Bay të Kubës. Hicks, përballet me akuzën për bashkëpunim në krime lufte si dhe pjesëmarrje në akte kundër trupave aleate në Afganistan.
XS
SM
MD
LG