Ndërlidhjet

PRISHTINË


Autoritetet serbe i dorëzuan sot përfaqësuesve të UNMIK-ut në pikën kufitare të Merdarit 38 kufoma të shqipëtarëve të vrarë gjatë luftës. Kufomat janë zhvarrosur nga varrezat masive në Batajnicë dhe supozohet se janë viktima të masakrës së Mejës së Gjakovës.
XS
SM
MD
LG