Ndërlidhjet

UASHINGTON


Kundërshtarët demokratë e kanë kritikuar presidentin George Bush për deklaratën e tij se lufta kundër terrorizmit ndoshta nuk do të mund të fitohet.
John Edwards, i cili garon bashkë me kandidatin presidencial John Kerry, tha se tani nuk është koha që Amerika ta shpallë humbjen.
Ish komandanti i NATO-s, gjenerali në pension Wesley Clarke, e shprehu bindjen se lufta kundër terrorizmit mund të fitohet nëse Amerika i sulmon dhe i mund grupet specifike militante.
XS
SM
MD
LG