Ndërlidhjet

JERUSALEM


Kryeministri izraelit Ariel Sharon e ka prezentuar planin për tërheqjen e planifikuar të trupave dhe vendbanimeve nga Rripi i Gazës.
Sipas planit, tërheqja mund nga Gaza të fillojë vitin e ardhshëm.
Po sot, ushtarët izraelitë thanë se kanë kapur një sulmues vetëvrasës, përpara se ta hidhte veten në erë në një vendkalim kufitar mes Izraelit dhe Gazës.
XS
SM
MD
LG