Ndërlidhjet

SOCHI


Gjermania, Franca dhe Rusia kanë shprehur shqetësim ndaj programeve bërthamore të Iranit, kanë diskutuar për luftën kundër terrorit si dhe situatën në Çeçeni. Presidenti rus Vladimir Putin homologu i tij francez Jasques Chirac dhe kancelari gjerman Gerhard Shreder, gjatë takimit të sotëm në Sochi të Detit të Zi, kanë deklaruar se komuniteti ndërkombëtarë nuk duhet ta lejojë Iranin të zhvillojë armë bërthamore.
Ndërkohë, Putin, ka fajësuar rrjetin terrorist të Al-Qaidas për sulmet në dy aeroplanët rusë, dhe luftimet në Çeçeni.
XS
SM
MD
LG