Ndërlidhjet

KANDAHAR


Një i vrarë dhe dy të plagosur është bilanci nga shpërthimi në Kandahar, për të cilin policia afgane tha se është vepër e militantëve.
Kandahari ka qenë baza e Talibanëve, të cilët u përmbysën nga forcat amerikane në fund të vitit 2001.
XS
SM
MD
LG