Ndërlidhjet

BAGDAD


Trupat amerikane dhe ato irakiane kanë filluar sot një ofensivë kundër militantëve të dyshuar në Irakun verior duke vrarë së paku dy kryengritës, ka kumtuar ushtria e Shteteve të Bashkuara. Ka raporte të pakonfirmuara se në këto përleshje janë vrarë tetë kryengritës.
XS
SM
MD
LG