Ndërlidhjet

BAGDAD


Raportohet për të dhjetra të vrarë në sulmet e aeroplanëve luftarakë amerikanë kundër pozicioneve të kryengritësve në Fallujah dhe Tal Afar.
Zyrtarë irakienë të shëndetësisë thanë se në përleshjet mes militantëve dhe forcave amerikane në provincën Niveneh, janë vrarë 27 veta dhe 70 janë plagosur.
Në Fallujah, aeroplanët amerikanë i sulmuan zonat e qytetit, duke vrarë të paktën 8 njerëz.
Ndërkohë në Berlin, presidenti i Irakut Ghazi al-Yawer i ka bërë Gjermanisë ta falë pjesën e saj në borxhin e jashtëm të Irakut, që vlerësohet në 120 miliardë dollarë.
XS
SM
MD
LG