Ndërlidhjet

SIIRT/TURQI


Tre ushtarë turq dhe katër militantë kurdë janë vrarë në përleshjet mes trupave turke dhe kryengritësve kurdë në juglindje të Turqisë.
Ndërkohë njoftohet edhe për arrestimin e 19 personave, të dyshuar për ndërlidhje me grupin e ndaluar KONGRA-GEL, pasardhëse e Partisë Punëtore të Kurdëve, të cilën Turqia e akuzon për luftë separatiste.
XS
SM
MD
LG