Ndërlidhjet

ROMË


Ministri i jashtëm i Italisë, Franco Frattini do të udhëtoj për në Lindjen e Mesme në përpjekjet për ti liruar dy punëtore humanitare italiane të rrëmbyera në Irak, ka kumtuar sot ministria e jashtme. Me këtë rast zoti Frattini do të takohet me zyrtarë qeveritarë dhe fetarë.
XS
SM
MD
LG