Ndërlidhjet

Lajm i jashtëzakonshëm

RIGA


Zëvendës sekretari amerikan i shtetit, ka shprehur shqetësim lidhur me propozimin e presidentit rus për përforcimin e pushtetit qendror, si pjesë e iniciativës së tij për anti-terrorizëm.
Ricard Armitage, i bëri këto komente gjatë qëndrimit në kryeqytetin e Letonisë, ku u takua me zyrtarë të lartë vendorë.
Vladimir Putin dje bëri thirrje për krijimin e një qendre të fuqishme anti-terror dhe propozoi përforcimin e pushtetit qëndror, pas sulmeve të fundit terroriste në Rusi.
XS
SM
MD
LG