Ndërlidhjet

BAGDAD


Së paku 69 njerëz janë vrarë gjatë luftimeve të fundit dhe sulmeve me bombë në Irak.
Grupi militant i lidhur me pjesëtarin e lartë të Al-Qaides, Abu Musab al-Zarkavi mori përgjegjësinë për dy sulmet e sotme. Grupi mori përgjegjësinë për sulmin afër stacionit të policisë ku humbën jetën 47 veta si dhe sulmin ndaj veturës së policisë në Bakuba me ç'rast u vrasë 11 policë. Ndërkaq njoftohet se 10 veta u vranë gjatë përleshjeve të sotme në mes në forcave amerikane dhe kryengritsve në Ramadi.
XS
SM
MD
LG