Ndërlidhjet

BAGDAD


Anëtarët e Gardës Kombëtare të Irakut kanë gjetur tre trupa pa kokë në një rrugë në veri të Bagdadit. Burime policore kanë thënë se mendohet se këta trupa do të mund të ishin të personave të jashtëm.
Grupet militante në Irak kanë ndërmarrë disa rrëmbime dhe kanë ekzekutuar disa persona të jashtëm. Dy gazetarë francezë dhe dy punëtore humanitare italiane ende mbahen peng nga rrëmbyesit në Irak.
XS
SM
MD
LG