Ndërlidhjet

BAGDAD


Ministria e Brendshme e Irakut tha se persona të armatosur, sot në qendër të Bagdadit i kanë rrëmbyer dy shtetas amerikanë dhe një britanik.
Lajmi ende nuk është konfirmuar nga ambasadat përkatëse në Bagdad.
Muajt e kaluar, në Irak janë rrëmbyer rreth 100 të huaj. Mbi 20 janë ekzekutuar, ndërsa shumica janë liruar.
XS
SM
MD
LG