Ndërlidhjet

ISLAMABAD


Pakistani sot sërish u ofroi amnisti militantëve të huaj, por u zotua se do t'i mundë me forcë nëse nuk i dorëzojnë armët.
Ministri i Informatave Sheikh Rashid Ahmed tha se militantët nuk do të ekstradohen në vende të treta, nëse e pranojnë amnistinë.
Zyrtarët e Pakistanit thanë se në mesin e militantëve ka uzbekë, çeçenë dhe arabë.
XS
SM
MD
LG