Ndërlidhjet

MOSKË


Policia ruse ka njoftuar për dëbimin e rreth 840 emigrantëve ilegalë nga Rusia. Aksioni është ndërmarrë dy ditë më parë, dhe do të vazhdojë edhe më tej.
Sipas zyrës për emigrantë ilegalë në Moskë, këto aksione po ndërmerren pas shtimit të masave të sigurisë në vend, sidomos pas krizës me pengjet në shkollën në Beslan.
XS
SM
MD
LG