Ndërlidhjet

JERUSALEM


Ushtria izraelite tha se tre ushtarë të saj dhe dy militantë palestinezë janë vrarë në sulmin ndaj një postblloku të ushtrisë afër një vendbanimi hebrej në Rripin e Gazës.
Sulmi u krye pranë vendbanimit Morag, njërit nga 21 kolonitë që cilat qeveria izraelite dëshiron t'i evakuojë vitin e ardhshëm.
Më parë, tanket izraelite hyë në kampin e refugjatëve Khan Younis, ndërsa nga raketa e një helikopteri izraelit në Rripin e Gazës u plagosën të paktën 7 palestinezë.
XS
SM
MD
LG