Ndërlidhjet

VJENË


Organizata për Siguri dhe Bashkëpunim Evropian ka ftuar kryeministrin e Serbisë, Vojisllavë Koshtunica, që të inkurajoi serbët që të dalin në zgjedhjet e ardhshme parlamentare në Kosovë.
Në kumtesën që e ka nënshkruar kryesuesi i OSBE-së, Solomon Pasi, thuhet se bojkotimi i zgjedhjeve nga ana e serbëve të Kosovës do të ishte kundërproduktiv.
Ftesë serbëve të Kosovës që të dalin në zgjedhje mbrëmë vonë u ka dërguar dhe Grupi i Kontaktit.
XS
SM
MD
LG