Ndërlidhjet

PRISHTINË


Lidhja Demokratike e Kosovës ka hapur sot fushatën e saj parazgjedhore me një tubim në Prishtinë në të cilin ka marrë pjesë edhe presidenti aktual i Kosovës, Ibrahim Rugova.
z.Rugova me këtë rast premtoi se kjo parti do të ndërtojë parlament demokratik, qeveri të kompletuar me të gjitha ministritë dhe presidencë që përfaqëson unitetin e popullit.
"Objektivi kryesor nacional i LDK-së është njohja sa më e shpejtë e pavarsisë së Kosovës", tha me këtë rast presidenti Rugova.
XS
SM
MD
LG